Telefon
WhatsApp
Mail

Tedarikçi ve üretici firmaların DMO kataloğuna ürün başvurusunda istenilen evrakları ve dosya hazırlama ve takip işlemlerini yaparak DMO ile gerekli görüşmeleri sağlar, gerekli evrak ve doküman takiplerini firma adına gerçekleştirir

İLETİŞİM

Dmo Dan Kimler Yararlanabilir?

Dmo Dan Kimler Yararlanabilir?
  • 16 Kasım 2022, 08:34

Dmo Dan Kimler Yararlanabilir?

Devlet Malzeme Ofisi’nin fiyat avantajlarından faydalanmak isteyen kişiler, Dmo dan kimler yararlanabilir? Konusunu araştırırlar. Çünkü DMO, kamu yararına faaliyetler yürüten yarı özerk kamu iktisadi teşebbüsüdür. Bu nedenle malzeme fiyatları, diğer tedarikçilere göre daha uygundur. DMO kuruluş amacına göre, piyasadan malzeme tedarik eder. DMO imkanlarından;

  • Kamu kurum ve kuruluşları
  • Kamu iktisadi teşebbüsleri ile oluşturulmuş özel teşebbüsler,
  • Kamu yararına faaliyet gösteren vakıf ve dernekler,
  • Kamu denetiminde bulunan teşebbüsler,

DMO’nun sunduğu imkanlardan yararlanabilirler. Ayrıca tedarikçilerde DMO'ne ürün satışı gerçekleştirerek avantajlardan yararlanma imkanına sahiptirler.

DMO Ne Gibi Yararlar Sağlar?

DMO kırtasiye ürünlerinden, iş makinelerine kadar onlarca ürün kategorisini ve yüzlerce ürün çeşidini üretici, aracı kişi veya kişilerden DMO şartnamesine uygun olarak doğrudan veya ihale düzenleyerek tedarik eder. DMO tarafından satın alınan ürünlerin garanti şartnamesine uygun olması, tedarikçi firmanın satış sonrası değişim, onarım, bakım işlemlerini yerine getirmesi, gerek duyulması durumunda satın alınan ürünlerin sarf malzemelerini tedarik etmesi beklenir. DMO’dan fayda sağlayan kurum veya kuruluşlar, ihtiyaç duydukları ürünleri alırken, garantili ürün avantajından faydalanırlar. Aynı zamanda DMO ürün satışlarında fiyat avantajları sunar. Bu sayede alınan malzeme ve ürünler DMO garantisinde gerçekleştirilmiş olur.

DMO’den Kimler Yararlanamaz?

DMO ürünlerinden kimlerin faydalanacağı, 4.11.2008 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 27054 yayınlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Devlet Malzeme Ofisinden Yapacakları Mal Ve Malzeme Taleplerine İlişkin Yönetmelik tarafından açıkça belirtilmiştir. Ayrıca Devlet Malzeme Ofisi Satınalma Yönetmeliği tedarikçilerin nasıl seçileceği, ürün satışlarına ilişkin kuralları belirler.

DMO tedarikçileri Ticaret ve Sanayi Odası siciline kayıtlı veya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası kaydına sahip olması gerekir. DMO tedarikçileri üretici gerçek veya tüzel kişilik olabileceği gibi, ithalatçı ve ihracatçı firmalarda tedarik şartlarını yerine getirdiğinde, DMO tedarikçisi olma imkanına sahiptir. Herhangi bir ticaret kaydı olmayan üretici veya tedarikçi kişi veya kişiler DMO imkanlarından yararlanamazlar.

DMO İmkanlarından Faydalanmak İçin Ne Yapılmalı?

DMO tedarikçi imkanlarından faydalanmak isteyenler, DMO şartlarını yerine getirmesi, web sayfasında yer verilen satın alma şartlarının yerine getirmesi, e-portal aracılığı ile ön başvurularını gerçekleştirmesi gerekir. Dilek Danışmanlık, DMO tedarikçi şartlarının yerine getirilmesinde, ihale şartlarına teklif sunumunda, sürecin sağlıklı bir şekilde tedarikçi adayının lehine sonuçlanmasında etkili olur.

DMO İmkanlarından Nasıl Faydalanılır?

DMO imkanlarından faydalanabilme şartlarını taşıyan kurum veya kuruluşlar, DMO resmi web sayfasından giriş yaparak, satın alacakları ürünün özelliklerini, stok durumunu ve fiyatlarına erişim sağlarlar. Satın alma işleminin gerçekleşmesi için, istenen belgelere, uygulama sayfasında yer verilmiştir. Ürün ve malzeme alacaklar, uygulama portalında yer verilen üyelik giriş linki ile üyeliğini aktif edebilir ve ürünlerin siparişini kolayca gerçekleştirirler. İşlemlerin dijital olarak gerçekleşmesi, işlemlerin gerçekleşmesinde kolaylık sağlar.

DMO İmkanlarından Faydalanacak Tedarikçi İşlemleri Nelerdir?

DMO tedarik edilecek ürünlere web sayfasında yer vermektedir. DMO tedarikçisi olacaklar kendilerine uygun satın alma linklerine tıklayarak, aranan şartları ve satın alma yöntemlerine ulaşabilirler. DMO üyelik linki altında bulunan tedarikçi butonunu seçerek, üyelik işlemini gerçekleştirir. Tedarik ürününe ilişkin ön başvurusunu kolayca gerçekleştirir. Dilek Danışmanlık ön başvuruların gerçekleştirilmesinde ve tüm sürecin yönetilmesinde katkı sağlar.Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM