Telefon
WhatsApp
Mail

Tedarikçi ve üretici firmaların DMO kataloğuna ürün başvurusunda istenilen evrakları ve dosya hazırlama ve takip işlemlerini yaparak DMO ile gerekli görüşmeleri sağlar, gerekli evrak ve doküman takiplerini firma adına gerçekleştirir

İLETİŞİM

Konya DMO Danışmanlığı

Konya DMO Danışmanlığı
  • 31 Temmuz 2023, 11:41

Konya DMO Danışmanlığı

Hazine Ve Maliye Bakanlığı bünyesinde yer alan devlet malzeme ofisi bir kamu iktisadi teşekkülüdür. DMO 1954 yılında kurulmuştur. Ankara’da merkez ofisi yer alan DMO ülkenin diğer kurumlarına da malzeme tedariki sağlama görevini üstleniyor. Bu kurumlarından birisi de Konya’da yer alıyor. Konya dmo danışmanlığı Ankara’dan malzeme tedariki alan şehirlerden birisi.

Devlet Malzeme Ofisi Nedir?

DMO yani devlet malzeme ofisi Türkiye Cumhuriyeti Hazine Ve Maliye Bakanlığı bünyesine bağlı olan bir yerdir. Hazine Ve Maliye Bakanlığı gözetimi altındadır ama DMO’nun kendini yönteme hakkı da vardır. Devlet malzeme ofisi hakkında bilgiler bunlardan oluşuyor.

DMO Tedarikçi Danışmanı Ne İş Yapar?

Tedarikçiler ve üreticiler devlet malzeme ofisinin kataloğuna ürün için başvuruda bulunmak istediği zaman ihtiyaç duyulan evrakları, dosya hazırlama, dosyanın takıp sürecini yönetir. Bütün bunlarla beraber DMO ile yapılacak görüşmeleri yapar. Gerekli olan evrakları dmo tedarikçi danışmanlığı yürütür.

DMO Katalog Danışmanlığının Görevi Nedir?

Küçük çaptaki üreticiler kamu alımlarındaki pay artışlarında, özellikle kamu kurum ve kuruluşunda DMO aracılığıyla yapılan alım sürecine eklenmesini sağlayan KOBİ kataloglarındaki ilanlarında 81 ilde bulunan KOSGEB’e kaydı bulunan her küçük işletmelerin üretmiş olduğu ürünlere başvuru yapabildiği katalog uygulaması olarak bilinir. Bu görevler dmo katalog danışmanlığı gözetimi altında oluyor. DMO katalog danışmanı bu görevleri sürdürüyor.

Dmo’dan Mal Almak İçin Neler Yapmalı?

DMO e-satış sistemini oluşturmuştur. Burada yayınlanan her katalogda belirlenen ürünlerin hepsinde sipariş doğrudan olarak geçilebilir. Ancak e-satış yöntemi ile sipariş verebilmek için müşteri kaydı oluşturmak ve ve müşteri olarak sisteme giriş yapması gerekir. Almak istenen ürün belirlendikten sonra ise üründen dilediğiniz kadar sepete ekleme yapabiliyor dilediğiniz kadar satın alabiliyorsunuz. DMO üzerinden mal bu şekilde alınıyor.

E- Satış Sistemi Kimler İçindir?

Devlet malzeme ofisi kamu hukukuna dahil olan ve kamunun gözetimi altında çalışmalarına devam edenler kamu kuruluşu müşteri sınıfına dahil oluyor. Bunun için DMO müşterisi olduğu için sisteme rahatlıkla kaydını oluşturabiliyor. Bütün bunları yapan bir kişi e-satış sisteminden yararlanma hakkı elde edebiliyor.

 

 


Paylaş :

Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM