Telefon
WhatsApp
Mail

Tedarikçi ve üretici firmaların DMO kataloğuna ürün başvurusunda istenilen evrakları ve dosya hazırlama ve takip işlemlerini yaparak DMO ile gerekli görüşmeleri sağlar, gerekli evrak ve doküman takiplerini firma adına gerçekleştirir

İLETİŞİM

Manisa DMO Danışmanlığı

Manisa DMO Danışmanlığı
  • 31 Temmuz 2023, 11:42

Manisa DMO Danışmanlığı

Manisa’da işletmelerin DMO tedarikçisi ve katalog üyesi olmaları mümkündür. Bunun gerçekleşmesi için Manisa DMO danışmanlığı hizmetlerinden yararlanılarak bilgi alınabilir. Dilek Danışmanlık firması tarafından verilen bu hizmetle işletmeler nasıl katalogda bulunacaklarını veya tedarikçi olmak için izlemeleri gereken yolları öğrenebilirler.

Manisa DMO Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Devlet Malzeme Ofisi bünyesinde yer almak isteyen Manisa merkezli işletmeler danışmanlık için Dilek Danışmanlık’tan yararlanabilirler. Hizmeti almak için 0505 251 07 92 hattını kullanırlar. Bu hat 7-24 aktif bulunmakta olan DMO ile ilgili konularda doğru bilgileri almaya yardımcı olur.

İletişim numarasının dışında web sitesinde hazırlanmış olan iletişim formu hizmet talebinin oluşturulması için kullanılır. Böylelikle kişiler formdaki ilgili bölümleri doldurup formu ileterek cevap alabilirler. Dilek Danışmanlık profesyonel ekibi sorulara doğru cevaplar vererek yol gösterir.

Manisa DMO Danışmanlık Hizmeti Özellikleri Nelerdir?

Dilek Danışmanlık tarafından sağlanan Dmo danışmanlığı 365 gün boyunca alınabilen bir hizmettir. Bu nedenle kurulan yeni işletmelerin de bu hizmeti kullanmaları mümkündür. DMO prosedürleri konusunda uzmanlaşmış ekiple çalışan şirket danışanlarının izleyeceği tüm yollarda yanlarında olur. Evrakların belirlenmesi, hazırlanması, başvuru ve kayıt aşamalarının tamamlanması danışmanlık personelleri eşliğinde gerçekleştirilebilir.

Manisa DMO Kataloğu Şartları Nelerdir?

Manisa DMO katalog şartları dmo katalog danışmanlığı elemanlarından öğrenilir. Şartların öğrenilmesi işletmenin şartlara uygun hale gelmesi konusunda gereklidir.

Buna bağlı olarak bir işletmenin katalogda bulunmak için bulundurması gereken şartlar şunlardır;

  • Devlet Malzeme ofisi tarafından alınan ürünleri üretiyor olmak
  • Devlet Malzeme Ofisi tarafından alınan ürünleri ithal ediyor olmak
  • Mikro işletmeler arasında bulunmak (opsiyonel)
  • Orta ölçekli işletmeler arasında bulunmak (opsiyonel)
  • DMO katalog başvuruları için istenen evrakları hazırlamak

Bu şartları taşıyan işletmelerin evrak teslimini DMO tarafından kendilerine verilen süre içerisinde yapmaları gerekir. Sürenin geçmesi durumunda yeniden başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi şarttır.

Manisa DMO Kataloğuna Katılmak Avantajlı Mı?

Manisa işletmelerinin DMO kataloğuna katılmaları ileriye dönük avantajlar elde etmelerine yardımcı olur. Katalog üyesi olmanın sağladığı temel avantaj işletmenin tanınır hale gelmesinin sağlanmasıdır. Bunun dışında üyelerin ürünleri DMO anlaşmalı firmalar tarafından doğrudan siparişle alınır. Böylelikle ürün satışı konusunda sıkıntı yaşanmaz.

DMO bünyesinde ürünlerini satan kişiler için firmalarına istihdam avantajı kazanmaları mümkün olur. Böylelikle daha çok çalışan personel kazanılır.

Manisa DMO Tedarikçileri Ne Yapar?

Manisa dmo tedarikçi danışmanlığı alanlar tedarikçi olmak için ön kayıt yaparlar. Kayıtların kabul olması ve tedarikçi onayı alan kişilerin ne yapacağı ise merak konusudur. Buna göre DMO bünyesinde tedarikçi olmaya hak kazanan kişiler ürünlerini kamu kurumlarına satışını yaparlar. Böylelikle kamuya yönelik kazanç elde ederler.

DMO tedarikçilerinin ürün sağladığı kamu kurumları ürettikleri ya da ithal ettikleri ürün türüne göre değişir. Bu nedenle hangi kurumlarla çalışabileceklerini tedarikçi olduktan sonra öğrenirler. Tıbbi malzeme üretimini gerçekleştiren küçük işletmeler sağlık kuruluşlarına malzeme sağlama avantajı kazanırlar. Bilgisayar malzemesi üreten kişilerse hemen hemen tüm kamu kuruluşlarına malzeme sağlayabilirler.

Manisa DMO Tedarikçiliği Ödemeleri

DMO katalogda tedarikçi olarak yer almanın işletmelere ödeme konusunda avantajı bulunur. Bu avantaja göre tedarikçi durumundaki kişiler ürünleri teslim etmelerinden sonra maksimum 10 gün içerisinde ödemelerini alırlar. Böylelikle ödeme gecikmesi veya ödeme alamama gibi sorunlar yaşamazlar.

 Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM