DMO’ya Genel Bakış

DMO (Devlet Malzeme Ofisi), 1954 yılında kurulmuş bir devlet kuruluşudur ve Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde hizmet verir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları olan malzemelerin, doğrudan satın alma işlemlerinin yapılmasını sağlar. Dilek Danışmanlık firması olarak, DMO danışmanlık hizmeti veriyor, kurumun hizmetlerinin Türkiye genelinde sunulmasını sağlıyoruz.

Tedarikçi firmaların, ürünlerini kamu kurum ve kuruluşlarına sunabilmesi için DMO katalog uygulamasına kayıt olmaları gerekiyor. Danışmanlık hizmetlerimiz, tedarikçi firmaların DMO kataloglarında yer almasını ve ürünlerinin doğrudan satın alma yöntemiyle kamu kurum ve kuruluşlarına ulaştırılmasını sağlar.

Dmo Nedir?

DMO, kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet alanları ile ilgili malzeme ihtiyaçlarını, kamu adına, daha güvenli, tam rekabet, kamu oyu denetimine açık ve şeffaf bir şekilde karşılanmasına yardımcı olan kuruluştur. Kurumların ihtiyaçları olan malzeme çeşitlerini, iç ve dış piyasalardan teklifler alarak düzenlediği ihalelerle temin etmeye çalışır.

Tedarikçi firmaları arasında, üretici ya da ilk el satıcı firmalar yer alabiliyor. Tedarikçi firmalar, belirlenen şartlara uyarak, DMO Katalog uygulamasına kaydını yaptırır ve ürün çeşitlerini burada yayınlar. Kurumlar, buradaki listede gösterilen fiyat ve özelliklere göre ihtiyaçları olan ürünleri seçerek satın alır.

Dmo Katalog Nedir?

Devlet Malzeme Ofisi, hizmet ve ürün çeşitlerine göre katalog uygulamasını kullandırıyor. DMO katalog, hizmet şartlarına uyarak kaydını yaptıran tedarikçi firmaların ürünlerini satış yaptıkları, özel satış kanalı olarak gösterilir. Üretici firmalar, ürünleri için reklam ve tanıtım masrafı yapmadan, DMO katalog üzerinden yayınlayarak, kamu kurum ve kuruluşlarına bazı zamanlarda özel şahıslara satış yapabiliyor.

Dmo Genel Katalog Nedir?

Danışmanlık hizmetleri, tedarikçi firmaların, DMO genel kataloğunda yer alabilmesi için gerekli başvuru ve evrak işlemlerinin eksiksiz yürütülmesini sağlar. DMO genel katalog uygulaması, tedarikçi firmaların, pazarlık ve piyasa araştırması ile tespit edilen ürünlerinin, fiyatları ve teknik özellikleri ile gösterildiği, ürün satın alım satım işlemlerinin belirlenen protokole göre yapıldığı elektronik satış hizmetidir. DMO sözleşmesi şartlarına göre başvuru yapan ve protokole uyan firmalar, bu katalogda hangi ürünleri göstereceğini belirler ve sadece o ürünleri gösterebilir.

Dmo Genel Kataloğun Avantajları Nelerdir?

DMO genel katalog uygulaması, kamu kurum ve kuruluşları ile tedarikçi firmaların elektronik ortam üzerinden buluşmasını ve ihtiyaç duyulan ürünlerin satın alınmasını sağlıyor.

Genel katalog uygulaması, hem kurumlara hem de tedarikçiler çeşitli avantajlar sağlar;

 • Kurumlar, katalogdan ürün seçimi yapar ve ihaleye gerek kalmadan satın alma talebini oluşturur,
 • Tedarikçiler, piyasada tanınırlığını artırır,
 • Kurumlar, alacakları ürünlerin fiyat ve özelliklerini bir arada bulur ve karşılaştırma yapar,
 • Firmalar, tanıtım işlemlerine gerek duymadan pazarlama işlemlerini yapar,
 • Ürün tedariki, talebi ve teslim işlemleri daha hızlıdır.

Katalog uygulaması, belirlenen kaliteye sahip ürünlerin daha uygun fiyatlarla, daha hızlı bir şekilde satın alınmasını sağlıyor. Bu uygulama sayesinde her iki tarafta sunulan avantajlardan faydalanabiliyor.

Dmo Genel Kataloğa Kimler Başvurabilir?

Devlet Malzeme Ofisinin genel katalog uygulamasına, KOSGEB kaydı bulunan ve belirlenen listedeki malzeme türlerini üreten iştirakçiler başvuru yapabiliyor. Danışmanlık hizmetlerimizle, kimlerin, nasıl başvuru yapabileceği konusunda bilgi veriyoruz.

Genel katalog uygulamasına başvurabilecekler arasında şunlar yer alıyor:

 • Bilgisayar sarf malzemeleri,
 • Bilgisayar donanımları,
 • Endüstriyel monitör,
 • Televizyon,
 • Klima,
 • Akümülatör,
 • Lastik,

Kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyabilecekleri ürün çeşitleri üreticileri ve ilk el satıcıları başvuru listesinde yer alabiliyor.

Dmo Satış Katalog Nedir?

Devlet Malzeme Ofisi, katalog uygulamasını, ürün tedarik ve satış işlem türlerine göre farklı seçeneklerle sunuyor. Satış kataloğu, başvuru yaparak ürünlerini teknik özellikleri ve fiyat bilgileri il yayınlayan iştirakçilerin, ürünlerini satabildikleri e-satış uygulamasıdır. Dmo e-satış kataloğunda yer alan malzeme türlerini seçen kurumlar, sipariş listelerini oluşturarak, seçilen ürünlerin tedarikçiler tarafından kendilerine ulaştırılmasını sağlayabiliyor.

Dmo E-Satış Kataloğu Nedir?

Dmo e-satış kataloğu, müşterilerin ihtiyaç duydukları malzeme ihtiyaçlarını, istedikleri anda kolay yöntemlerle karşılamalarını sağlayan elektronik satış uygulamasıdır. Dmo, kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için stok, katalog, müteferrik tedarik yöntemlerini uygular.

Bu uygulama sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarını tek elden daha uygun fiyatlarla, hızlı bir şekilde karşılar. Danışmanlık hizmetlerimiz, firmaların, bu kataloglarda daha kolay ve belirlenen şartlara uygun şekilde yer almasını sağlar.

Dmo E-Satış Katalog Danışmanı Ne İş Yapar?

Dmo e-satış danışmanlığı hizmetlerimiz, alanında uzman elemanlarımız tarafından sunulur. Danışmanlık hizmetleri, tedarikçi firmaların satışlarını artırıcı çalışmaların yapılmasını sağlar. DMO, kurumların malzeme ihtiyaçlarını karşılamak için belirli dönemlerde alımlar yapıyor.

Bu alım işlemlerinde tedarikçi olan firmalar, e-satış kataloğunda ürün çeşitlerini göstermeye başlar. E-satış katalog danışmanı, müşteriye ürünün hangi özelliklerinin hangi fiyatlarla gösterilmesi gerektiğini belirler. Bu çalışma, tedarikçi firmanın satış oranlarını artırmaya yardımcı olur.

Dmo E-Satış Katalog Danışmanlık Nedir? Ne İş Yapar?

Dmo e-satış katalog danışmanlık hizmeti, satış işlemlerinde hedeflenen başarıya ulaşılmasını sağlayan yardımcı hizmetler bütünüdür. Dilek danışmanlık firması, DMO kataloglarına başvuru şartlarına uyan her firmanın, e-satış kataloğunda yer almasını ve ürünlerinin daha fazla satılmasını sağlayacak çalışmalar yapar. E-satış kataloğuna eklenen ürünlerin satılmasını sağlamak için danışmanlık hizmeti alınmalıdır. Danışmanlık hizmetleri, ürünlerinizin stoklarda yer almasını ve sürekli güncellenen tedarik sistemini takip etmenizi sağlar. Bu rekabetçi bir ortamda yapacağınız işleri kolaylaştırır ve satışlarınızı artırır.

Dmo Tekno Katalog Nedir?

Dmo tekno katalog, teknoloji geliştirme bölgesinde yer alan ve faaliyetlerde bulunan girişimcilerin ürünlerinin gösterilmesini ve satılmasını sağlayan satış kanallarından birisidir. Ülke ekonomisinin gelişmesine büyük katkı sunan teknoloji girişimcilerinin ürün geliştirme ve markalaşma çalışmalarını desteklemeyi amaçlar.

Teknoloji firmaları, ülke genelinde satış yapma imkanı bulur ve ürün katılım bedeli maliyeti ile karşılaşmadan tekno katalogda yer alır. Bu alanda sunulan danışmanlık hizmetlerimiz, firmaların, sipariş durumuna göre üretim yapmaları gerektiğini gösterir.

Dmo Kobi Katalog Nedir?

Devlet Malzeme Ofisi, kobi kataloğu uygulamasına 19.12. 2016 tarihinde başladı. İlk başlarda uygulamanın kullanıldığı il sayısı sınırlı olurken daha sonraki zamanlarda bu sayı artırılarak Türkiye geneline yayılmaya çalışılıyor. Dmo kobi kataloğu, Kosgeb’e kayıtlı ve yerli ürün ürettiği belgelendirilen küçük işletmelerin, DMO aracılığıyla kamu alımlarındaki paylarını artırmayı hedefleyen uygulamadır. Dmo ve Kosgeb arasında yapılan protokolle, hangi firmaların ve kimlerin başvuru yapabileceği belirlenmiştir. Firmamız danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak kobi kataloğu ilan ve başvuruları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dmo Cazibe Merkezi Katalog Nedir?

Dmo cazibe merkezleri kataloğu, kamu alımlarında, kurumların ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerin, bölgesel kalkınma ve teknoloji geliştirme amaçlı kurulan cazibe merkezi olarak belirlenen illerdeki firmaların katılabileceği katalog uygulamalarından birisidir.

Cazibe merkezi uygulaması, firmaların, ürün geliştirmelerini ve kamu pazarında yer almalarını sağlar. Bu uygulamaya, hangi illerde bulunan firmaların katılabileceği, DMO tarafından yayınlanıyor.

Dmo Katalog Kimler Başvurabilir?

Devlet Malzeme Ofisi katalog uygulamalarına, Kosgeb kaydı bulunan firmalar, belirli dönemlerde alımı yapılan malzeme türlerinde üretim yapanlar başvuru yapabiliyor. Dilek danışmanlık hizmetleri, DMO başvuru şartlarına göre kimlerin başvuru yapabileceklerini belirliyor ve bu uygulama üzerinden ürünlerinin satışını yapmak isteyenler için işlem prosedürlerini uyguluyor. Cazibe merkezi kataloğuna, belirlenen firmalar, katalogda yer alan ürün listesine göre başvuru yapabiliyor.